Aktuálně nabízíme pouze možnost osobního odběru zboží v našich zahradnictvích.

Swipe to the left

Trávníkové hnojivo Travin

Tisk
Trávníkové hnojivo Travin
By Martin Dlouhý před 3 rokem(y) 39206 zobrazení Žádné komentáře

Pokud chcete mít trávník prvotřídní kvality a pokoušíte se najít přípravek, který by splňuje všechny nároky, nemůžete najít lepší, než je Travin. Skrývá v sobě 3 základní vlastnosti pro údržbu trávníku: brání růstu mechu, přidává potřebné živiny a likviduje dvouděložné plevele, kterými jsou v tomto případě jetel, pampelišky, sedmikrásky a mnoho dalších. Velmi snadno tak jde vytvořit téměř dokonalý trávník anglického typu.

Jedním z největších problémů okrasného trávníku je prorůstání plevele. Selektivní herbicid, obsažený v přípravku, vstupuje do nežádoucích rostlin skrz půdu a kořeny. Zároveň spolehlivě likviduje plevele, které začínají vyrůstat ze semen. Nemůžeme od něj ovšem chtít okamžitě vyléčit trávník s vysokými pampeliškami a ostatními vzrostlými plevely. V tomto případě musíme nejdříve aplikovat herbicid ve formě postřiku a teprve potom začneme s používáním Travinu.

Důležitým prvkem Travinu je Zeolit, jenž neutralizuje v půdě pH, provzdušňuje ji, váže na sebe živiny a vláhu. V takovémto prostředí již mechovité složky nemají šanci a uvolňují prostor. V tomto se dobře orientují živiny, obsažené ve složce hnojiv, trávník pak roste a dobře prospívá.

Přípravek Travin je ve formě granulí. Nepoužíváme jej okamžitě po posekání plochy, nýbrž necháváme trávník několik dní dorůst. Na větší trávníkové plochy je nejlépe používat posypový vozík s regulací sypaného množství, menší plochy můžeme obhospodařovat pouhým rozhozem rukou. Na 1m² používáme dávku asi 30g. Bezprostředně poté je třeba plochu zalít, čímž dochází k vyplavování jak důležitých živin, tak k uvolňování herbicidů do půdy. Celý proces ošetřování trávníku opakujeme po zhruba dvou měsících. Dodává se ve 4 kg balení, které nám vystačí asi na 130 m² plochy.

Přípravek neškodí domácím zvířatům, ale přesto je doporučováno pouštět je na trávník až po uplynutí 24 hodin od jeho aplikace.