Aktuálně nabízíme pouze možnost osobního odběru zboží v našich zahradnictvích.

Swipe to the left

Trávníková hnojiva Agro

Tisk
Trávníková hnojiva Agro
By Martin Dlouhý před 3 rokem(y) 90707 zobrazení Žádné komentáře

Mnoho trávníků trpí nutričními nedostatky. Rozpoznatelný je nedostatek živin nejsnadněji v blednoucí zelené barvě a malém růstu. Bez růstu, ale není hustá, zelená tráva. Tu získáme, budeme-li používat trávníková hnojiva. Patříme totiž mezi náročné a jakýkoli jiný stav, než dokonalý, nás rozhodně neuspokojí.

Jak ale vybrat to správné? Některá hnojiva mají nesprávné složení pro potřeby trávníku. Účinkují příliš rychle a jejich působení je krátkodobé. Kromě toho, když prší je nebezpečí vylouhování dusičnanů a tím i znečištění podzemních vod. Čistě organická hnojiva mají zase příliš nízký obsah živin pro trávník v nevhodném poměru.

Za vyzkoušení určitě stojí hnojivo AGRO Trávníkové. Můžeme je použít pro základní hnojení travnatých ploch na počátku vegetační doby, stejně tak i v jejím průběhu. Účinkuje poměrně rychle od jeho aplikace. V jeho složení neobjevují chloridy. Naopak obsahuje 3 % hořčíku, který trávníku dodává zdravý vzhled a sytě zelenou barvu. Další prvky, které se v tomto granulovaném hnojivu vyskytují, jsou dusík – fosfor – draslík (20-8-8). Důležitá je i velikost granulí, která je upravena tak, aby se hnojivo dostalo i do nejhustšího a nejjemnějšího porostu a nespálilo listovou část trávníku. Dodává se v 10 kg a 20 kg balení. 10 kg hnojiva vystačí cca na 500 - 830 m² podle druhu rostliny.

Dalším kvalitním druhem trávníkového hnojiva je Agro FLORIA, které má navíc odpuzující účinek proti krtkům. Stejně jako AGRO Trávníkové, toto hnojivo se skládá ze všech základních živin (hořčík,dusík, fosfor i draslík), navíc obsahuje železo, s jehož pomocí se trávník vybarvuje do sytě zelené. Další změnou oproti předchozímu hnojivu je zeolitová složka, obsahující krtkům nepříjemné aromatické látky. Při důkladném zalévání a po minimálně dvou aplikacích, se složka dostane do půdy a krtek je z přihnojované plochy vypuzen. Další výhodou zeolitové složky je, že půdu provzdušní, poutá živiny a v neposlední řadě potlačuje výskyt mechů. Hnojivo se dodává v balení 2,5 kg a 7,5 kg. Balení 2,5 kg nám vystačí na plochu asi 100 m².