Aktuálně nabízíme pouze možnost osobního odběru zboží v našich zahradnictvích.

Swipe to the left

Přípravek proti mechům Agro Mech stop

Tisk
Přípravek proti mechům Agro Mech stop
By Martin Dlouhý před 4 rokem(y) 12989 zobrazení Žádné komentáře

Kvalitní oku ladící trávník je vždy chloubou každého zahrádkáře. K udržení tohoto stavu je však často potřeba velké píle. Trávník má spoustu nepřátel. Patří mezi ně například jeho prorůstání plevelem. Největším problémem ale bývá, začne-li se v něm objevovat mech. Pokud toto zahrádkář včas nezachytí, může v pozdější době mech nad trávníkem převládat a to už oku tolik nelahodí.

Zahrádkář má možnost použít hrábě k vyhrabání, případně vertikutátor. Takto se mechu pracně zbaví mechanickou cestou. Druhou cestou je posypání mechu nějakým chemickým přípravkem. Ten obsahuje zpravidla zelenou skalici. Železo v ní obsažené trávník využije ke svému růstu, mechy jej však nemohou vystát a jsou jím likvidovány. Přípravků proti mechu je ve specializovaných obchodech mnoho druhů. Možná nejlepší je prodáván pod názvem Agro Mech stop.

Agro Mech stop působí tak, že mech usychá a dá se z trávníku lehce odstranit. Zároveň mu prospívá tím, že obsahuje potřebné živiny. Přípravek je dodáván ve formě granulí. Hnojiva v nich obsažená spolu s dusíkem a železem pomáhají k sytému zabarvení trávníku. Ten po jejich užití rychleji regeneruje. Po odstranění mechu nejdříve vzniknou holá místa, která jsou však rychle vyplněna a vstřebána do základního porostu.

Agro Mech stop je používán k likvidaci mechu především na začátku jara, kdy začíná tráva intenzivně růst. Přípravek rozhodíme stejnoměrně v množství 100 až 140 g na 1m² v době, kdy je tráva suchá. Po jeho aplikaci by v ideálním případě měly následovat přibližně 2 dny počasí bez dešťů. Pak už je potřeba neprší-li trávník postříkat. Později můžeme případně aplikovat kombinované trávníkové hnojivo. Celý proces se nedá uspěchat, výsledky však budou viditelné už po krátké době. Obsah 3 kg balení nám pokryje přibližně 20 – 30 m².

Posted in: Trendy a novinky