Z kapacitních důvodů našich zahradnictví jsou online objednávky pozastaveny. Děkujeme za pochopení.

Swipe to the left

Přípravek proti mechům Agro Mech stop

Tisk
Přípravek proti mechům Agro Mech stop
By Martin Dlouhý před 7 rokem(y) 20469 zobrazení Žádné komentáře

Kvalitní oku ladící trávník je vždy chloubou každého zahrádkáře. K udržení tohoto stavu je však často potřeba velké píle. Trávník má spoustu nepřátel. Patří mezi ně například jeho prorůstání plevelem. Největším problémem ale bývá, začne-li se v něm objevovat mech. Pokud toto zahrádkář včas nezachytí, může v pozdější době mech nad trávníkem převládat a to už oku tolik nelahodí.

Zahrádkář má možnost použít hrábě k vyhrabání, případně vertikutátor. Takto se mechu pracně zbaví mechanickou cestou. Druhou cestou je posypání mechu nějakým chemickým přípravkem. Ten obsahuje zpravidla zelenou skalici. Železo v ní obsažené trávník využije ke svému růstu, mechy jej však nemohou vystát a jsou jím likvidovány. Přípravků proti mechu je ve specializovaných obchodech mnoho druhů. Možná nejlepší je prodáván pod názvem Agro Mech stop.

Agro Mech stop působí tak, že mech usychá a dá se z trávníku lehce odstranit. Zároveň mu prospívá tím, že obsahuje potřebné živiny. Přípravek je dodáván ve formě granulí. Hnojiva v nich obsažená spolu s dusíkem a železem pomáhají k sytému zabarvení trávníku. Ten po jejich užití rychleji regeneruje. Po odstranění mechu nejdříve vzniknou holá místa, která jsou však rychle vyplněna a vstřebána do základního porostu.

Agro Mech stop je používán k likvidaci mechu především na začátku jara, kdy začíná tráva intenzivně růst. Přípravek rozhodíme stejnoměrně v množství 100 až 140 g na 1m² v době, kdy je tráva suchá. Po jeho aplikaci by v ideálním případě měly následovat přibližně 2 dny počasí bez dešťů. Pak už je potřeba neprší-li trávník postříkat. Později můžeme případně aplikovat kombinované trávníkové hnojivo. Celý proces se nedá uspěchat, výsledky však budou viditelné už po krátké době. Obsah 3 kg balení nám pokryje přibližně 20 – 30 m².

Posted in: Trendy a novinky