Swipe to the left

Pěstujeme Vánoční hvězdu

Tisk
Pěstujeme Vánoční hvězdu
By Martin Dlouhý před 2 rokem(y) 1449 zobrazení Žádné komentáře

K vánočním svátkům, ozdobenému stromku a dárkům patří v posledních letech i Poinsettia neboli vánoční hvězda. Je velmi ceněná hlavně kvůli jejím pestrým barvám, které naplní pokoj červenou, růžovou, krémovou až po žlutozelenou, což je barva jejích květů.

Pěstování a péče o tuto rostlinu začíná již jejím nákupem. Není problém koupit rostlinu již rozkvetlou na tržnici, kde vypadá nádherně. Protože je však vystavena chladnému vzduchu, který špatně snáší, po jejím přenesení do teplé místnosti jí s největší pravděpodobností opadají jak listy, tak i poupata. Rostlinu v květinářství kupujeme nejlépe s dosud nevyvinutými, pokud možno ještě zelenými poupaty. Tak máme téměř jistotu, že zůstane barevně stejná a její květy vydrží až do konce února.

Chceme-li si květinu ponechat i pro další sezónu, musíme jí věnovat potřebnou péči. Na jaře po ukončení mrazů ji začneme pomalu otužovat na balkónu či zahradě, kde může být až do podzimu. Je nutno dát pozor na přílišné zalévání. Při něm začnou zvolna odspodu opadávat listy, které budou pouze na jejím vrcholu, a je po kráse. Hnojíme ji zhruba po čtrnácti dnech a čas od času aplikujeme postřik proti mšicím.

Na podzim ji včas přeneseme do místnosti s teplotou těsně nad 20°C. Nedáváme ji blízko ke zdroji tepla a občas orosíme vodou. Několik týdnů před Vánocemi musíme rostlinu zakrývat tak, aby měla plné denní světlo (vadí jí i noční pouliční světlo) pouze cca 8 hodin, jinak nám nepokvete a ani listy se nám nevybarví.

Každodenní práce s květinou se nám vyplatí a výsledkem budou při správném načasování její krásné květy a listy o Vánocích.