Aktuálně nabízíme pouze možnost osobního odběru zboží v našich zahradnictvích.

Swipe to the left

Neudorff Ferramol - přípravek proti slimákům

Tisk
Neudorff Ferramol - přípravek proti slimákům
By Martin Dlouhý před 3 rokem(y) 4733 zobrazení Žádné komentáře

V posledních letech jsou slimáci v zahradě narůstajícím problémem. Některé nové druhy mají silné rozmnožovací schopnosti.. Moderní přípravky na boj proti slimákům kombinují výhodu chemické účinnosti a biologické nezávadnosti. Ferramol Neudorff je v současnosti nejprodávanější přípravek proti slimákům. Aplikuje se v granulích, je velmi účinný, odolný vůči dešti a hospodárný. Ferramol Neudorff je také nejlepší volbou pro zahrádkáře přírodně orientované.

Účinnou látkou je totiž fosforečnan železitý, běžně se vyskytující ve volné přírodě. Ti, kteří se rozhodnou pro likvidaci slimáků ND Ferramolem, jsou spokojeni i s vydatností balení. Velkou výhodou přípravku je skutečnost, že není potřebná žádná čekací doba, která musí být dodržena před sklizní zeleniny. Ferramol ND působí kompaktně proti všem druhům slimáků, ale šetří žížaly, ježky a včely.

Přípravek se používá tak, že se rovnoměrně rozsype (bez tvoření hromádek) na obhospodařovanou plochu. Dávkování je asi 5 gramů na 1m². Na rozdíl od jiných podobných přípravků je tento perfektní i z jiných důvodů. Záhony zůstávají i po jejich pobytu čisté a neposeté jejich schnoucími zbytky. Granulka, která je slimákem pozřena, v něm vyvolává pocit nasycení. Slimák se pak odebere do svého úkrytu v podzemí, kde uhyne. Tím vznikne pro zahrádkáře další výhoda, při níž mu odpadne sbírání mrtvých slimáků. Nadměrný výskyt slizu na záhonu též odpadá a povrch zůstává čistý. Není nebezpečný pro domácí ani jiná zvířata, případně užitečné organismy. Granule vlivem vlhkosti nabobtnají a jsou pak pro slimáky ještě atraktivnější. Jakmile znovu proschnou, vrátí se jim jejich původní velikost. Účinnost přípravku se nesnižuje během deště nebo počasí s velkou vlhkostí.

Nejčastěji používaná balení při nákupu přípravku ND Ferramol jsou 200 g, 500 g a 1 kg. Při nákupu například 1 kg balení nám jeho obsah vystačí asi na 200 m².