Aktuálně nabízíme pouze možnost osobního odběru zboží v našich zahradnictvích.

Swipe to the left

Kristalon pro trávník a zahradu

Tisk
Kristalon pro trávník a zahradu
By Martin Dlouhý před 3 rokem(y) 27779 zobrazení Žádné komentáře

Kvalitní trávník již na pohled bez bližšího zkoumání vám musí závidět jak sousedé, tak i vaši hosté a přátelé. Pěkně vyhlížející trávník však není zadarmo. Některý prorůstá plevelem, jiný se zase brání postupujícímu zamechování. Část těchto problémů můžeme od začátku řešit spolu s přípravkem zvaným Kristalon.

Existuje mnoho druhů, v jejichž názvu je Kristalon. Je to seskupení rozpustných krystalických hnojiv, která v sobě mají ve speciálně určeném poměru prvky: bór, draslík, dusík, hořčík, mangan, měď, zinek a železo. Vzájemně se od sebe liší procentem hlavních živin, které tak mohou pomoci rozdílným požadavkům rostlin. Všechny prvky jsou v organické formě, kterou rostlina přijímá velmi dobře. Jsou dokonale rozpustné ve vodě.


Nás nyní zajímá hnojivo „ Kristalon – trávník", které se zabývá problémy našeho zahradního koberce. Je to univerzální hnojivo rozpustné ve vodě. Prvky v něm obsažené ovlivňují strukturu růstu trávy v průběhu celého období vegetace. Jeho výhodou je jeho naprosto jednoduchá aplikace, která trávníku pomáhá ve všech směrech a na rozdíl od některých podobných přípravků nevytváří tzv. „popálení". Mezi přednosti tohoto druhu patří například, že živiny z prvků přijímá hned po aplikaci. Pomáhá zdravému růstu trávníku včetně vysoké odolnosti k jeho chorobám. Udržuje jeho typickou zeleň a vylučuje růst mechu. Napravuje již vzniklé problémy u starších a časem poškozených trávníků. Je dokonale rozpustné a použitelné (nezanáší trysky) ve všech dostupných druzích zavlažování.

Trávník zaléváme do konce srpna asi jednou za dva týdny. Do zalévací konve o objemu 10 litrů vody nasypeme 1 až 2 odměrky (je v balení) přípravku. Zamícháme a po půl minutě můžeme zalévat. Optimální doba zalévání je ráno nebo navečer.

Obsah klasického typu balení je 500 g/250 litrů vody, čímž můžeme zalít až 100 m² plochy. Kristalon Trávník v profi balení se jmenuje „Kristalon Fialový" a má obsah 25 kg.