Aktuálně nabízíme pouze možnost osobního odběru zboží v našich zahradnictvích.

Swipe to the left

Kristalon pro okrasné rostliny

Tisk
Kristalon pro okrasné rostliny
By Martin Dlouhý před 4 rokem(y) 24297 zobrazení Žádné komentáře

Moderní zahrada se dnes již neobejde bez okrasných rostlin ať už vzrůstem větších nebo menších. Velké rostliny si již téměř vystačí bez hnojení. Pokud ale u nich požadujeme dobrou kondici a dokonalý vzhled, hnojivo nám k tomu pomůže. Jedním z nejlepších je přípravek Kristalon.

Existuje mnoho typů hnojiv se jménem Kristalon. Jejich základ tvoří ve speciálně určených poměrech prvky: bór, draslík, dusík, hořčík, mangan, měď, zinek a železo. Tyto druhy se od sebe liší procentem hlavních živin, které tak mohou pomoci rozdílným požadavkům rostlin. Všechny prvky jsou v organické formě, kterou rostlina přijímá velmi dobře. Jsou dokonale rozpustné ve vodě.

U okrasných rostlin nám pomáhají hnojiva „ Kristalon – Okrasné dřeviny, Kristalon Gold a Kristalon Podzim". Jsou to univerzální hnojiva dokonale rozpustná ve vodě.

Kristalon – Okrasné dřeviny, je určen k přihnojování růží, okrasných keřů, včetně živých plotů od jara až po konec léta. Procento živin pro tyto druhy je velmi vyvážené a při správném použití jejich listy ani jehličí nežloutnou. Na 10 litrů vody aplikujeme 20g hnojiva (2 odměrky) a necháme rozpustit. Toto provádíme jedenkrát za 14 dní nejlépe ráno nebo k večeru. Půlkilové balení přípravku nám vystačí na 250 litrů vody.

Dalším přípravkem, použitelným na okrasné rostliny je „ Kristalon Gold". Je to univerzální přípravek, který je možno použít jak na stromy, keře, vinnou révu, zeleninu a všechny pokojové i venkovní rostliny. Vylepšuje jejich kořenovou skladbu, intenzivnější kvetení. Ve formě polyfosfátů dodává rostlinám fosfor. Tento je velmi účinný pro jejich kvetení. Na rozdíl od předchozího přípravku je dávkování 10g hnojiva na 10 litrů jednou týdně a 0,5 kg balení vystačí tudíž na 500 l zálivky.

V závěru roku můžeme okrasným rostlinám a keřům aplikovat přípravek „Kristalon Podzim". Tento obsahuje zvýšené procento draslíku a tím rostlinám pomáhá k jejich přezimování a chrání je před vymrznutím. Přípravek je též možno použít univerzálně, tzn. i pro ostružiny, jahody, maliny, vinnou révu, rybíz a další. Užíváme ho od poloviny srpna do zhruba poloviny září. Tento přípravek účinkuje velmi rychle a viditelně. Dávkování a výdrž jsou stejné jako u typu „Kristalon – Okrasné dřeviny".