Swipe to the left

Blíží se dušičky, připravte dekorace na hrob

Tisk
Blíží se dušičky, připravte dekorace na hrob
By Martin Dlouhý před 3 rokem(y) 20977 zobrazení Žádné komentáře

Památka zesnulých, Svátek zesnulých, nebo lidově dušičky jsou svátkem, kdy vzpomínáme na naše blízké zesnulé. Svátek je vždy 2. listopadu a je již tradicí, že se zesnulým hrob vyzdobí. Vyjadřujeme tak úctu zesnulým. Připravte se na dušičky již nyní.

Existuje řada dekorací, kterým můžete vyzdobit hrob. Ať už se jedná o zakoupené hotové dekorace nebo vlastnoručně vyrobené. Pokud preferujete dekorace již zhotovené, je možné vybírat z široké škály těchto dekorací. Nabídka dušičkových věnců, květinových košů, vazeb s květinami, svícnů, ozdobných křížů, andělů, sušeného kvítí, svíček a podobných forem výzdoby je velice široká. Dušičkové předměty jsou obvykle opatřené symboly podzimu. Jejich základ tvoří větvičky z jehličnanů nebo lesní šišky, doplněné o barevné listí, sušené květiny apod. Dekorace jsou obvykle trvalejšího charakteru, aby odolaly typickému podzimnímu počasí. Případně jsou dekorace chráněny fólií.

Pokud si chcete vyrobit vlastní dekorace na hrob, zde je pár tipů na jejich výrobu. Typickou ozdobou hrobu je věnec. K jeho výrobě budete potřebovat vesměs předměty z přírodních materiálů. Připravte si aranžovací věnec – ten můžete zakoupit z polystyrénu nebo ze slámy. Polystyrénový věnec obalte ještě tmavou fólií, aby neprosvítala bílá barva. Pak už na něj můžete začít vázat libovolné jehličnaté větve, např. smrkové nebo větve z jedle. Případně můžete zakoupit věnec s již uvázanými živými či umělými větvemi. Postup je prakticky stejný, jako když vytváříte adventní věnec.

Na věnec lze naaranžovat ozdoby dle vaší volby. Vhodné je listí, bobule šípků či jeřábů, sušené květiny, šišky a další ozdoby, které vás napadnou. Ideální je použít tavicí pistoli, pomocí které se ozdoby trvale a dobře upevní. Přestože vaši dekoraci zesnulý již bohužel neocení, prokážete vzpomínku na něj alespoň návštěvou hřbitova a položením výzdoby.

Posted in: Trendy a novinky