Z kapacitních důvodů našich zahradnictví jsou online objednávky pozastaveny. Děkujeme za pochopení.

Swipe to the left

Agro substrát zahradnický

Tisk
Agro substrát zahradnický
By Martin Dlouhý před 7 rokem(y) 16500 zobrazení Žádné komentáře

Chceme-li mít kvalitní rostliny, musíme jim čas od času dopřávat živiny. Jejich nejlepším zdrojem vždy bývá kvalitní zahradní kompost. Ne každý kompost je vždy po ruce připraven k okamžitému použití. Vždy však můžeme využít koupi kvalitního substrátu. Ten bývá vždy obohacen výživnými látkami, které odpovídají požadavkům jednotlivých druhů rostlin. V recepturách, ze kterých se substráty připravují, jsou odlišnosti ve vstupních komponentech a poměru jednotlivých surovin. Stejně jako doma namíchané směsi nebývají stejné, podobně i substráty obsahují různé speciální přísady a mohou být vyhrazeny pro určitou skupinu rostlin.

Agro substrát zahradnický má v sobě hnojivo na 6 týdnů a celou škálu živin, dávající rostlinám potřebnou vitalitu a tím zajišťuje jejich regeneraci. Je určen především pro balkónové rostliny v okenních truhlících, které spolu s rostlinami v květináčích trpí nedostatkem živin nejčastěji. Dále je využíván v nádobách a kontejnerech, jako mobilní zeleň v městském a průmyslovém prostředí. Spolehlivě jej můžeme využívat při pěstování zeleniny, okrasných keřů i ovocných stromů. Stejně tak na záhonech nebo ve skleníku. Vhodný není pro vřesovištní rostliny, borůvky, azalky a jiné rostliny, mající rády spíše kyselou půdu. Též se nedoporučuje pro rostliny, citlivé na vyšší obsah živin, jako jsou například kaktusy, tchýnin jazyk či šeflera.

Agro substrát zahradnický je směsí rašeliny a též obsahuje kvalitní vyzrálý humus. Jeho součástí je i krystalické hnojivo Kristalon, nejčastěji využívané zahrádkáři, stejně tak i profesionálními pěstiteli. V substrátu jsou též látky, které urychlují přesun živin z půdy do rostlin. Látky pomáhají rozrůstání kořenového balu a tím i nadzemnímu růstu rostlin.

Balení tohoto substrátu má hmotnost 30 kg a rozměry 100x50x25 cm.

Posted in: Trendy a novinky